Предметне фото сьогодні знаходить широке застосування при створенні каталогів продукції і ресторанних меню, рекламних буклетів і проспектів, плакатів і постерів, газет і журналів, альбомів і листівок. Відомо, що переважна більшість рішень ми приймаємо базуючись на відомостях зорового характеру. У зв’язку з цим, важко переоцінити роль зображення товару в його продвіженіі.Более того, у ряді випадків фотознімок в каталозі або рекламному проспекті служить для клієнта єдиним можливим варіантом оцінки всіх переваг зображуваного продукту. Саме представлена ​​фотографія прямо впливає на висновки покупця і його подальше рішення про придбання товару. Тому успіх продажів багато в чому визначається якістю фотознімків продукції.

Завдання предметної фотозйомки

Головним завданням фотозйомки будь-якого товару є виграшне підкреслення його специфічних особливостей (зокрема, дизайну, кольору, фактури). При цьому важливо представити продукцію максимально привабливою для покупців. Грамотно виконана фотозйомка товарів демонструє найбільш значущі зовнішні достоїнства продукту. Досвідчений фотограф буквально змушує предмети «грати», показуючи себе з найбільш привабливих сторін.

Професіонал завжди зуміє підібрати гранично вигідні ракурси, наочно демонструють найважливіші функціональні характеристики товару і його переваги перед аналогічною конкурентною продукцією. При цьому справжній майстер вміло передає на фотознімку навіть найдрібніші деталі предмета, його текстуру, реальний колір і об’єм. Фотографу-професіоналові не складе труднощів продемонструвати прозорість скла і усунути відблиски, передати всю вишуканість і сяйво ювелірних прикрас або апетитно втілити на знімку приготовану страву.

Спецобладнання

Якщо це необхідно, для досягнення бездоганного результату фотозйомки певного товару, професіонал може успішно застосовувати спецобладнання, а також всілякі пристосування, зокрема:

предметний стіл
куб, що виключає появу тіней
фони різних кольорів
фільтри для поляризації
об’єктив для макрозйомки
різні джерела світла

Різновиди фотозйомки предметів

Серед головних різновидів предметної фотозйомки слід виділити:

технічну – коли об’єктами зйомки виступають предмети або їх групи, не пов’язані між собою за допомогою композиції художнього плану
постановочну – в цьому випадку об’єктами зйомки виступають предмети або їх групи, пов’язані між собою певною ідеєю (наприклад, рекламного характеру) і композицією художнього плану

Олександр Доманський, що досконало володіє майстерністю фотомистецтва, зі знанням справи виконує всілякі варіанти предметної фотозйомки, в тому числі знімки:

об’єктів малих розмірів
продуктів харчування
предметів живопису
порцеляни і скла
великогабаритних об’єктів
ювелірних прикрас
предметів інтер’єру